Pojištění nemovitosti- možnost ochrany domova

Ochrana nemovitosti před různými typy rizik je snem každého vlastníka nemovitosti. Cestou k této jistotě je uzavření pojištění nemovitosti. Jak uzavřít vhodné pojištění nemovitosti? Přece jen se nejedná o levnou záležitost, je tedy třeba vybírat uvážlivě a porovnat nabídky jednotlivých pojištění. Prostudovat pojistné podmínky sice zabere nějaký čas, ale vynaložená námaha se bohatě vyplatí.

Proti čemu lze pojistit

Rizika, proti kterým lze nemovitost pojistit, mohou být různá a za odlišnou cenu. Především se jedná o pojištění proti škodám způsobeným živelnými pohromami. Pojistit lze rodinné domy i vedlejší objekty, byty, bytové domy či rekreační objekty a také na různá rizika. Pojištění základních rizik lze výrazně rozšířit, například o pojištění škod, které vzniknou i při jiných událostech, např. při vandalismu nebo vloupání.

Pojištění nemovitosti – porovnejte ceny

Samotnou cenu pojištění ovlivňují i další faktory. Především se jedná o výši pojistné částky, způsob sjednání pojištění, typ pojištěné stavby, rozsah rizik, na která je nemovitost pojištěna, umístění stavby, slevy a bonusy. Tyto faktory se na ceně pojištění projevují u různých pojišťoven různě, proto se vyplatí porovnání pojištění nemovitosti.

Pojištění nemovitosti lze výhodně zkombinovat

Pojištění nemovitosti je často nabízeno v kombinaci s dalšími typy pojištění. Nejčastěji využívaná kombinace je s pojištěním domácnosti. Pojištění nemovitosti chrání dům, byt, sklep, terasu, garáž a další stavby, pojištění domácnosti ochraňuje domácí zařízení. Při porovnávání pojištění je nutné přečíst si pojistné podmínky konkrétních pojišťoven. Odlišnosti mohou být výrazné – různá míra spoluúčasti, výše limitů u jednotlivých rizik, druhy rizik a možnosti dalších připojištění.

kvalitní pojištění domácnosti, srovnání havarijní pojištění na auto, jak na pojištění domácnosti