Pojištění nemovitosti a domácnosti

Pojištění nemovitosti nestačí. Pokud chcete mít ochráněn celý Váš majetek, je třeba pojistit ještě i Vaši domácnost. Možná, že se domníváte, že stačí si uzavřít pojistnou smlouvu na Vaši nemovitost, abyste měli Váš majetek ochráněný. To je ale mylná domněnka. Pojištění nemovitosti se vztahuje pouze na Váš nemovitý majetek. Mezi nemovitý majetek se řadí dům, byt, garáž, vedlejší budovy, chaty a chalupy. Nevztahuje se na jejich vnitřní vybavení. K tomu abyste měli pokryta veškerá rizika – potřebujete ještě uzavřít s pojišťovnou pojištění domácnosti. Jen tak můžete být klidní, že v případě vzniku škody na Vašem nemovitém a movitém majetku Vám pojišťovna je pomůže uhradit. Nemovitost i domácnost si můžete pojistit na nejrůznější rizika.

bytové domy

Pojištění nemovitosti a domácnosti rozdíl

Víte, jaký je rozdíl mezi uzavřením pojistné smlouvy na pojištění nemovitosti a domácnosti. Při sjednání pojistné smlouvy na Vaší nemovitost, máte pokryta rizika jen na vnějším nemovitém majetku. Pokud si ještě sjednáte i pojištění domácnosti – máte pokryta i rizika na vnitřním vybavení domácnosti. Do vnitřního vybavení domácnosti patří, například – vnitřní zařízení, nábytek, stavební součásti domácnosti, elektronika, spotřebiče, starožitnosti, cennosti a další osobní věci. Dále sem patří třeba kuchyňská linka, vestavěné skříně, nebo plovoucí podlaha.

Pojištění nemovitosti a domácnosti srovnání

Pokud bychom provedli pojištění nemovitosti a domácnosti srovnání dojdeme k následujícímu závěru. Nabídky pojišťoven se od sebe liší. Nabízí rozdílné ceny za pojistky. Největší rozdíl je především v míře spoluúčasti. Liší se možná připojištění, která si u jednotlivých pojišťoven můžete sjednat. Hlavní rozdíl je ve výši limitů pro jednotlivá rizika. Názory pojišťoven se také liší v tom, co považují za běžné vybavení domácnosti. Proto je důležité pečlivé nastudování nabízených pojistných podmínek před uzavřením pojistné smlouvy.

kvalitní pojištění domácnosti, srovnání havarijní pojištění na auto, jak na pojištění domácnosti